Про запрошення до взаємної дружби Бога з людиною
Йо. 21, 15-19
Картина
Про запрошення до взаємної дружби Бога з людиною
«Чи любиш ти мене більше ніж оці?» Ісус запитує Петра про більшу любов. Потрійне запитання є для нього іспитом для зраненої зреченням його свідомості. Однак, Петро потребує зцілення і Господь про це знає. Ісус сьогодні запитує і тебе про більшу любов (Йо. 21, 15-19).
Йо. 21, 15-19
Коли ж поснідали, каже Ісус до Симона Петра: «Симоне Йонин! Чи любиш ти мене більш, ніж оці?» - «Так, Господи, - відрікає той йому, - ти знаєш, що люблю тебе.» Тож мовить йому: «Паси мої ягнята!»
І знову, вдруге каже до нього: «Симоне Йонин! Чи любиш мене?» «Так, Господи, - відвічає йому, - ти знаєш, що люблю тебе.» І мовить йому: «Паси мої вівці!»
І втретє йому каже: «Симоне Йонин! Чи любиш ти мене?» І засмутився Петро, що аж утретє його питає: «Чи любиш мене», - то й каже йому: «Господи, ти все знаєш, ти знаєш, що тебе люблю!» І каже йому Ісус: «Паси мої вівці!
Істинно, істинно говорю тобі: Коли ти молодший був, то підперізувався сам і ходив, куди сам бажав. А як постарієшся, то руки свої простягнеш, і підпереже тебе інший та й поведе, куди ти не схочеш.»
Сказав же він це, вказуючи, якою то смертю прославить Бога. І промовивши те, сказав йому Ісус: «Іди за мною!»
Зречення Петра
Альбрехт Дюрер