Ігнатіанська біблійна молитва:
Як шукати і знаходити
Господа в усьому
Реєстрація на онлайн-курс
21.09.2021

Під час курсу:
на вас чекає зустріч з Богом у Його Слові;
будемо вчитися слухати, щоб наша віра зростала, а духовне життя поглиблювалося;
будемо слухати, щоб більше розуміти та щоб навчитися розпізнавати голос Бога, краще Його наслідувати і сильніше любити.
Теми курсу
стосуються питань покликання, слухання, процесу розпізнання, перешкод у слуханні, зокрема, страху, духовного супроводу, реколекції, дружби та багатьох інших питань, які є актуальними для нас сьогодні.
Структура курсу:
Курс складається з 16 тем і триватиме 2 місяці (по 2 відеоуроки в тиждень).
Доступ до відеоуроків буде відкритий протягом 2 місяців після завершення курсу.
Родзинка курсу
Три онлайн зустрічі учасників курсу з о. Михайлом Станчишиним.
Для кого:
для всіх, хто відчуває потребу “виплисти на глибину” у своєму духовному житті, хто прагне зустрічі з Богом через Його Слово.
Вартість курсу
Пожертва 500.00
Кошти спрямовані на виготовлення онлайн-курсу та розвиток Біблійної школи.
Способи пожертви
о. Михайло Станчишин, ТІ – священник, член Товариства Ісуса (Єзуїти), біритуаліст (служіння в двох обрядах), кандидат наук з богослов’я, доцент екуменічного та догматичного богослов’я Теологічного Інституту ім. св. Й. Більчевського. Сфера наукових зацікавлень: екуменізм та ігнатіянська духовність.

Проводить класичні (8-ми денні) Ігнатіянські Духовні вправи (реколекції) в Україні та закордоном. (Уже провів сотні таких реколекцій). Засновник Школи Ігнатіянського Духовного Супроводу «Ініго». Віцедиректор Школи Духовного Проводу «Єлеазар». Духовно супроводжує богопосвячених осіб та Спільноту Мамо-Апостолок (СМА) в Україні.

Улюблені заняття: контемплятивне споглядання природи та слухання людей і музики, фотографування, плавання, скандинавська ходьба. Давніше любив футбол, легку атлетику, брав участь у марафонах.

Ігнатіанська біблійна молитва:
як шукати і знаходити Господа в усьому
Біблійний шлях розпізнавання покликання до дружби з Богом
Тема: 1. Первинне покликання учня Христа
Мій досвід покликання. Прошу про благодать не боятися «гори» свого життя. Хочу не бути глухим на голос Бога! Первинне покликання учня Христа – це «бути з Ним», щоб слухати і приймати Його волю (Мк. 3, 13-19).
Тема: 2. Слухання задля розпізнавання покликання
«Слухай, Ізраїлю» – це головна заповідь Старого та Нового Завіту. Щоб почути про любов та її прийняти, спершу треба навчитися уважно слухати! Слухання дарує любов і самого Бога (Мк. 12, 28-31, Втр. 6, 1-15).
Тема: 3. Слухати – це бути на шляху
«Господь – мій Пастир!» Який твій досвід Пастиря? Хто для тебе був пастирем у твоєму житті? Для кого ти був пастирем? Чи чую та розпізнаю голос єдиного Пастиря в Ісусі? (Пс. 23).

Тема: 4. Слухати – це слідувати за пастирем 
«Боже, Ти Бог мій, Тебе шукаю пильно…» Який образ Бога ношу в собі? Чи взагалі це питання турбує мене? Шукати Бога – це слухати Його! Кого я дійсно слухаю пильно? (Пс. 63, Ос. 11, 1-9).
Тема: 5. Контемплятивне слухання
Марта клопочеться про багато. Марія обрала «кращу частку» контемплятивного слухання, тобто, цілковитого прийняття та перебування у присутності Того, Кого слухає (Лк. 10, 38-42).
Тема: 6. Перешкоди в слуханні і наслідуванні Христа
Багатий юнак – це Адам та Ізраїль, який увесь Старий Завіт шукає Бога. Починаючи з Книги Буття Адам пробіг увесь Старий Завіт та десять глав Нового Завіту. Знайшов Бога та не може зробити останнього кроку. Уяви себе на місці багатого юнака та спробуй насамперед слухати Слів Господа та дивитися на Нього! (Мк. 10, 17-31).
Тема: 7. Страх – найбільша перешкода в слуханні
Страхи не дозволяють слухати та змушують спати. Буря на морі – це про наших внутрішніх ворогів. Наші страхи – наші люті вороги. У човні твого життя спить не Ісус, але ти! Прокинься та врешті почни жити в радості «для більшої Його прослави» (Мк. 4, 35-41).
Тема: 8. Про тайну пошуку Бога
Про мій образ Бога! Чого ти шукаєш? Чи ти у молитві дійсно шукаєш Бога? Кого ти шукаєш? У молитві ти можеш шукати виключно себе, або ж кружляти навколо свого спотвореного образу Бога (Ів. 1, 35-39).
Тема: 9. Про шлях розпізнавання
Ісус запитує Петра про особисті взаємини з Ним. Ким є для тебе Христос? За кого ти Його маєш? Скільки місця займає Господь у твоєму житті? Чи Він є на першому місці? (Мк. 8, 27-34).
Тема: 10. Про дружбу Бога з людиною 
Хочу з вами дружити, каже Ісус до Своїх учнів! Чи Ти прагнеш дружити з Богом? Дружити – це мати глибокі стосунки з Богом. Якими є твої стосунки з Богом і скільки в них є правдивої дружби? (Ів. 15, 12-17).
Тема: 11. Про дружбу людини з Богом у Святій Літургії 
Дружба з Ісусом об’являється в особливий спосіб через Святу Літургію. Ти запрошений до участі в Святій Євхаристії, тобто, іти до Євхаристії та стати Євхаристією. Чим є для тебе Свята Євхаристія? Чи ти готовий стати Нею, тобто, роздати себе цілковито – як Христос? (Лк. 22, 1-23, Лк. 24, 13-35).
Тема: 12. Про дружбу людини з Богом в Таїнстві Покаяння
Дружба з Ісусом проявляється також у Таїнстві Покаяння. Кожного разу Господь чекає тебе, як милосердний батько свого загубленого сина, щоб відновити з ним дружбу (Лк. 15, 11-32, Лк. 7, 36-50, Ів. 8, 1-12).
Тема: 13. Про дружбу людини з Богом в реколекціях
Дружба з Господом можлива також через реколекції, які є особливим шляхом до поглиблення відносин з Ним. Хороші реколекції дарують світло пізнання Бога та Його любові. (Мт. 5, 1-12)
Тема: 14. Про дружбу людини з Богом в духовному супроводі 
Духовний супровід є великою допомогою на шляху духовного зростання. Духовний супровід вчить смирення. Відкритість на духовний супровід є ознакою прагнення дійсного духовного зростання та остаточно сприяє дружбі з Ісусом (Мк. 8,22-26 та Мк. 10, 46-52).
Тема: 15. Про дружбу людини З Богом в особистій молитві 
Особиста молитва є найкращим тестом справжньої дружби з Ісусом. Якою є твоя особиста молитва? Скільки місця вона займає у твоєму житті? Чи ти піклуєшся про її внутрішній зріст? Чи ти торкаєшся Особи живого Бога у своїй особистій молитві? (Лк. 11, 1-4, Ів. 21, 15-19).
Тема: 16. Про запрошення до взаємної дружби Бога з людиною 
«Чи любиш ти мене більше ніж оці?» Ісус запитує Петра про більшу любов. Потрійне запитання є для нього іспитом для зраненої зреченням його свідомості. Однак, Петро потребує зцілення і Господь про це знає. Ісус сьогодні запитує і тебе про більшу любов (Йо. 21, 15-19).